ПОД ТЕПЕТО има нов епизод!

Гледай сега!
Градът

Кой трябва да пази общинската собственост?

Оказва се, че няма еднозначен отговор на този въпрос, когато става дума за пътен знак

Не 3, а 35 минути е пътят пеша от централата на ОКТ до Капана

Таня Грозданова

Публикацията ни от понеделник със заглавие За колко време администрацията извървява 300 метра в Пловдив предизвика бърза реакция. Във времето от 16 до 19 часа пътен знак Г4, който „скиташе“ по улиците в квартал Капана близо два месеца, е бил прибран.

Тази снимка е от 19,10 часа в понеделник вечерта

Тази е от 16 часа същия ден

Екипът на Под тепето благодари на ръководителя на Общинско предприятие „Организация и контрол на транспорта“ инж. Борислав Кръстев за бързата реакция след подадения сигнал и поредната статия по темата.  

Благодарим и на PR-а на администрацията Катя Примова, която позвъни на наш репортер, за да обясни кой отговаря за съхраняването на пътните знаци.  

Оказа се обаче, че този въпрос няма еднозначен отговор, въпреки, че в предмета на дейност на Общинско предприятие „Организация и контрол по транспорта“ е вписано и „Изграждане и поддръжка на вертикалната сигнализация на уличната мрежа с пътни знаци и други средства за сигнализиране“.

Изписваме го подробно, за да стане ясно, на всички пловдивчани, които пустосват ОП-то.

По време на ремонт на улици и тротоари за съхраняването на демонтираните знаци и тяхното възстановяване отговаря фирмата-изпълнител на обекта. Тук  е мястото да уточним, че първите хора, към които се обърнаха на няколко пъти живеещите и работещите в Капана, за да бъде прибран знака бяха работниците на „Драгиев и Ко.“

На второ място – подадохме сигнал на кметството по район и на дежурен  телефон на ОКТ преди Коледните празници. Е, явно институциите бяха запразнили и близо месец реакция не последва.

Извървяхме процедурата докрай и се обадихме лично на инж. Кръстев, който не за пръв път взе нещата в свои ръце. (Припомняме, че след поредица статии по темата за неработещите от години дарени светофари тип „бягащ пешеходец“ , бе организирана поръчка за батериите им.)

Сагата с мигриращия безстопанствен знак е показателна за това как работи системата за подаване на сигнали в администрацията. Отговорът на този въпрос е еднозначен – трудно!

Ако обикновен гражданин се заинати да се заеме с такъв казус ще трябва да пише като професионалните жалбоподатели – до този, който пряко трябва да го свърши, до началника му, до директора на началника му, до кмета, до ресорния министър, до Бойко Борисов, до президента и до Дипломатическия корпус … и после ако има нерви да чака. Непременно трябва да досажда на медиите с „дребнотемието си“.

Изключително много помага да помните думите на преподавателите си. Един от моите в университета казваше „ако някой не те разбира, направи му схемичка“. Както екипът ни направи с маршрутната карта от Google. Все пак, когато търсите информация в Интернет, не вярвайте на всичко. Може да се окаже, че дори официалните институции не предоставят вярна и точна информация.

В сайта на Община Пловдив пише, че седалището на ОП „ОКТ“ е на ул.“Райко Даскалов“ 45

Например в сайта на Община Пловдив пише, че седалището на ОП „ОКТ“ е на ул.“Райко Даскалов“ 45 и Google ще ви начертае фейк карта.

Като тази, която твърди, че пътят е 3 минути

Седалището ОКТ се намира в бившия хотел на Ванко 1

Като тази, която твърди, че пътят е 3 минути, а истината да се окаже с 30 минути по-продължителна и 1000 метра по-дълга.

А отговорът на въпроса "Кой трябва да пази общинската собственост" е всички, защото ние плащаме за нея.  

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина